Oklejanie samochodu folią

0
1928

W życiu potrzebujemy zmian. To dotyczyć może również naszego auta. Nawet jeśli jesteśmy bardzo przywiązani do naszego pojazdu, czasem zastanawiamy się, jak wyglądałby w odmiennej wersji kolorystycznej. Na szczęście obecnie możemy skorzystać z innych opcji niż tylko malowanie auta. Nowoczesne folie pozwalają odmienić charakter twojego samochodu i cieszyć się jego nowym wyglądem. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest to, że gdy kolor ci się znudzi… możesz po prostu zdjąć folię. Ale zanim opiszemy, jak to zrobić, sprawdźmy, jak dokładnie działa to rozwiązanie.

Oklejanie samochodu folią – o co w tym chodzi?

Jedną z podstawowych zalet oklejania auta folią jest możliwość zmiany koloru w stosunkowo krótkim czasie; najczęściej proces ten zajmuje od jednego do pięciu dni. Oklejanie auta folią to dobre rozwiązanie nie tylko wtedy, gdy pragniemy zmienić kolor, ale też w przypadkach, kiedy zależy nam na zamaskowaniu niedoskonałości takich jak odpryski, rysy i inne efekty drobnych wypadków i niedopatrzeń. Oklejając auto folią możemy przywrócić samochód do nieskazitelnego stanu, płacąc mniejsze pieniądze, niż gdybyśmy decydowali się na malowanie.

Oprócz zalet o charakterze estetycznym, folia pełni również rolę ochronną. Nie tylko będzie stanowić barierę, która oddzieli maskę twojego auta od promieni UV, ale też zmniejszy prawdopodobieństwo takich zdarzeń jak zarysowanie czy uszkodzenie substancjami chemicznymi.

Folia ochronna to dość wytrzymałe rozwiązanie. Decydując się na taki sposób „odświeżenia” swojego auta, możemy oczekiwać, że wytrzyma nawet 5 lat (istnieją producenci, którzy mówią nawet o dekadzie!).

Co zrobić, jeśli chcę zdjąć folię z auta?

Rozwiązania są dwa – możesz zrobić to samodzielnie lub zlecić to specjalistom. Decydując się na pierwszą z opcji, musisz pamiętać o tym, że to zadanie dla cierpliwych. Dodatkowo, jeśli folia znajduje się na twoim aucie od dłuższego czasu, zadanie to może być trudniejsze. Niezbędne może okazać się urządzenie, które emituje ciepło. Sprawdzi się np. suszarka do włosów czy nagrzewnica. Przyda się również narzędzie, które pomoże w podważaniu folii.

Po nagrzaniu folii, staje się ona bardziej plastyczna. Warto znaleźć miejsce, gdzie już folia schodzi i od tego miejsca rozpocząć ściąganie. Najłatwiej tę pracę wykonać w dwie osoby, bowiem jedna osoba może nagrzewać element, a druga zajmować się zdejmowaniem folii. Jeśli zainwestowaliśmy w wysokiej jakości folię, nie powinniśmy mieć problemów z uszkodzeniem lakieru. Problem pojawić się może, jeśli decydujemy się na oklejanie auta, które było powtórnie lakierowane – w takich przypadkach może dość do tego, że wraz z folią zdejmiemy fragmenty lakieru.

Po zdjęciu folii musimy liczyć się z tym, że na aucie mogą (ale nie muszą!) pozostać resztki kleju. Jeśli tak się stanie, należy takie powierzchnie potraktować odpowiednimi substancjami, które nie narażą karoserii na przebarwienia. W sytuacji, w której zdecydujemy się na to, aby zadanie zdjęcia folii powierzyć profesjonalistom, możemy liczyć, że wykorzystają oni w tym celu nieagresywne środki, przywracające pierwotny wygląd lakieru.

Zapytaj o cenę oklejenia samochodu

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ