Samochód miejski

Czym kierować się, wybierając samochód do miasta? Jakie elementy powinien mieć oraz czym kierować się podczas zakupu?

Samochód do miasta – czyli jaki?

Samochód do miasta to częsty wybór nie tylko wśród osób, które korzystają z auta głównie do dojazdów do pracy i załatwiania sprawunków w pobliżu miejsca zamieszkania, ale również młodych kierowców, którzy planują kupno swoich pierwszych czterech kółek. Warto więc odpowiedzieć na pytanie, jaki powinien być samochód miejski, aby jak najlepiej spełniał swoje funkcje przy każdej okazji.

Pierwszym skojarzeniem z autem do miasta są jego rozmiary – powinien być to samochód niewielki i kompaktowy. Taki, którym bez problemu zaparkujesz nawet na ciasnym parkingu i z łatwością możesz manewrować nawet w wąskich, jednokierunkowych uliczkach. To auto, które w gąszczu miejskim czuje się jak ryba w wodzie. Warto więc zwrócić uwagę nie tylko na jego wielkość, ale i promień skrętu czy doskonałą widoczność.

Kolejny parametr to oczywiście koszty eksploatacji. W ruchu miejskich bardzo często przyspieszasz, zwalniasz i hamujesz, szczególnie w korkach rośnie zużycie paliwa. Niewielkie samochody niemal zawsze gwarantują mniejsze spalanie, jeśli jednak zależy ci na odciążeniu swojego portfela, a do tego na sercu leży ci dobro natury, z pewnością świetnym rozwiązaniem będą auta najnowszej generacji – czyli samochody hybrydowe i samochody elektryczne.

Szczególnie te drugie wydają się doskonałym rozwiązaniem z uwagi na niemal zerową emisję spalin oraz kilkunastokrotnie, a czasem kilkudziesięciokrotnie niższe koszty eksploatacji niż odpowiedniki z silnikami spalinowymi. Nie bez przyczyny auta elektryczne uważane są za przyszłość motoryzacji, a do tego decydując się na zakup, możesz uzyskać atrakcyjną dotację, która obniży koszt całej transakcji – po co więc przepłacać za samochód z silnikiem spalinowym?

Czasem aut miejskich boją się mężczyźni, uważając je za przeznaczone dla kobiet. To jeden ze stereotypów, które koniecznie należy zwalczać. Auto przecież ma przede wszystkim spełniać jak najwięcej walorów użytkowych, jeżeli zatem potrzebujesz samochodu o specyfikacji miejskiej, to po prostu wybierz ten wariant.

Dzięki temu nie tylko możesz zaoszczędzić podczas zakupu (w stosunku do np. dużych SUV-ów), ale i podczas dalszej eksploatacji. Tym bardziej że obecnie produkowane samochody miejskie dysponują wystarczającą przestrzenią nawet dla kilku podróżnych oraz naprawdę niemałych zakupów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ