Zdecydowana większość biznesmenów w ogóle nie wyobraża sobie swojego codziennego funkcjonowania bez samochodu. Dobre auto dla biznesu powinno być nie tylko niezawodne i szybkie, ale musi się również doskonale prezentować. Bez wątpienia takie są pojazdy marki BMW, które wśród biznesmenów cieszą się naprawdę wielkim uznaniem.

Wybierając auto dla firmy, wielu przedsiębiorców zastanawia się czy lepszy będzie samochód droższy, ale o mniejszych kosztach utrzymania, czy też tańszy, ale jednocześnie droższy w eksploatacji. Wątpliwości dotyczą również rozmaitych udogodnień, w które obecnie coraz częściej wyposażone są samochody. Co brać pod uwagę, wybierając samochód służbowy?

Jakie auto wybrać?
Od pewnego czasu w naszym kraju obserwuje się prawdziwy boom na auta służbowe. Szacuje się, że przeszło dwa miliony samochodów, które spotkać można na polskich drogach to właśnie pojazdy służbowe. Co bierze się pod uwagę, kompletując firmową flotę? Jeszcze nie tak dawno dobry samochód firmowy był przede wszystkim tani. Zwracano uwagę na to, aby zakup auta nie wiązał się z koniecznością wydania znacznej sumy pieniędzy. Dzisiaj wiemy, że to nie koszty są najważniejsze. Dodatkowo bardzo często przedsiębiorcy mogą liczyć na rozmaite upusty, które sprawiają, że za stosunkowo niewielkie pieniądze można zakupić auto z naprawdę górnej półki, jeśli chodzi o jakość. Co ważne, firmy mogą liczyć nawet na dwadzieścia pięć procent niższą cenę niż klienci indywidualni. Dzisiaj jednak to już nie cena jest czynnikiem determinującym wybór pojazdu służbowego. Czasy, kiedy przedstawiciele firmy jeździli najtańszymi samochodami w białym kolorze dawno przeszły do lamusa. Obecnie auto traktowane jest bardzo często jak wizytówka firmy. W związku z tym po prostu musi wyglądać imponująco. Liczy się nie tylko to, co pod maską, ale również to, jak pojazd wygląda na zewnątrz.

Koszty eksploatacji
Bez wątpienia tym, na co dzisiaj nadal dość mocno zwraca się uwagę, kupując auto dla biznesu, są koszty eksploatacji samochodu. Generalnie zasada jest w tym wypadku banalnie prosta: im mniej będzie kosztowało firmę utrzymanie auta, tym lepiej. Tyczy się to zwłaszcza tych firm, w których aut jest bardzo dużo i wykorzystywane są one naprawdę często. I tak poleca się na przykład diesle, które są o wiele tańsze w użytkowaniu niż popularne auta na benzynę. Warto pamiętać, że zastąpienie popularnych benzyniaków samochodami jeżdżącymi na olej napędowy to naprawdę ogromne oszczędności rocznie. Będą one tym większe, im więcej pojazdów wykorzystuje firma.

Wartość rezydualna
Ten tajemniczo brzmiący termin oznacza to, ile samochód będzie wart w momencie, kiedy będziemy go odsprzedawać. Wiadomo już, że auta służbowe – mimo naprawdę niemałego przebiegu – są często w świetnym stanie technicznym. Wszystko z uwagi na doskonale prowadzony serwis. Dlatego warto kupować te samochody, które powszechnie mają opinię niezawodnych.

Dobre auto dla biznesu musi być niezawodne, tanie w eksploatacji i jednocześnie powinno świetnie wyglądać. Bez wątpienia idealnie w charakterze samochodów służbowych sprawdzą się pojazdy marki BMW.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ