Model STI jakiś czas temu zyskał nową, bardziej elegancką twarz. Miłośnicy sportowych wrażeń z pewnością pamiętają dreszcz, z jakim wiązała się jazda legendarną Imprezą. Zapewniała emocje na najwyższym poziomie, a teraz, dzięki liftingowi i zastosowaniu jeszcze lepszych udogodnień technicznych, zagwarantuje nie tylko niezapomniane chwile za kierownicą, ale także stylową prezencję.

Przyjemne z pożytecznym

Od ponad 20 lat Subaru Impreza kojarzy się ze sportową, dynamiczną jazdą. I choć twórcy zrezygnowali z legendarnej nazwy modelu, to wciąż możemy cieszyć się tą nieokiełznaną siłą śpiącą pod maską WRX STI. Dostępny w nieco innej, bardziej eleganckiej odsłonie idealnie odnajduje się na rynku samochodów, który przesycony crossoverami i autami rodzinnymi zaczyna nieco tęsknić za wolnością, jaką dają samochody sportowe. A do takich emocji warto powracać – zwłaszcza, jeśli można je zaprezentować w luksusowej, drapieżnej odsłonie.

Subaru WRX STI w nowym wydaniu nabiera nieco kształtów i zyskuje na wyposażeniu. Wnętrze jest znacznie przestronniejsze. Wykończone zostało z zachowaniem męskiej, niewymuszonej elegancki. Kierowcy zapewniono maksymalną wygodę – nie tylko ma wszystkie przyciski w zasięgu ręki, ale na dodatek dzięki wyprofilowanym fotelom odczuwa maksymalną przyjemność z jazdy nawet podczas pokonywania nieco trudniejszych zakrętów i mniej uczęszczanych dróg.

Techniczna niezawodność

Ale WRX STI to przede wszystkim technologia. Nowoczesne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa oraz techniki jazdy sprawiają, że Subaru prowadzi się miękko, bezproblemowo i stabilnie. Na kierowcę czeka nie tylko 4-cylindrowy silnik benzynowego z turbosprężarką w układzie bokser, ale także sportowo zestrojone zawieszenie, a także napęd na wszystkie koła w technice Symmetrical All-Wheel Drive. W zakresie bezpieczeństwa również jest czym się zachwycać – kierowcę i pasażerów chroni między innymi VDC (system kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy), a także High Beam Assist (asystent świateł drogowych).

Dzięki tym wszystkim czynnikom, mimo nieposkromionej duszy i sportowego charakteru, Subaru WRX STI z powodzeniem odnajduje się w roli auta do codziennej jazdy – nie tylko podczas samotnych wypraw przed siebie, ale także w towarzystwie pasażerów czy przemierzania zatłoczonych ulic w drodze do pracy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ