Zakupienie używanego samochodu wcale nie musi przypominać gry w rosyjską ruletkę. Chociaż w sprzedaży znajdziemy obecnie wiele pojazdów, które nie odpowiadają swoim opisom, to jednak nadal są takie miejsca, gdzie możemy kupować je bezpiecznie. Gdy także chcesz kupić auto z drugiej ręki bez ryzyka, zajrzyj do salonów dealerskich Forda!

Nie każdy z nas wie, że salony dealerskie marek prowadzą nie tylko sprzedaż samochodów nowych, ale także zakupimy w nich pojazdy używane. To atrakcyjna propozycja przeznaczona dla każdego, kto potrzebuje samochodu i chce kupić go bez niebezpieczeństwa. Jak to możliwe?

Coraz więcej dealerów marek decyduje się na wprowadzanie do swojej oferty pojazdów używanych. Zaliczają się do nich przede wszystkim auta otrzymywane w rozliczeniach, gdy klient decyduje się na zakupienie kolejnego, lepszego modelu, a starszy zostawia w salonie, a także pojazdy poleasingowe. Najczęściej są to auta w wieku do około 5-8 lat oraz z określonym przebiegiem – przykładowo w programie Używane Ford będziemy mogli zakupić auta z przebiegiem do 150 000 kilometrów.

Samochody oferowane są także po dokładnym sprawdzeniu z wglądem w historię przeglądów i wyników kontroli technicznej. W przypadku samochodów używanych oferowanych przez Ford dodatkowo przekazywany jest Certyfikat Jakości Pojazdu DEKRA, który przygotowywany jest zgodnie z międzynarodowym standardem oceny pojazdu używanego przez firmę DEKRA – światowego lidera w tej dziedzinie.

Samochody posiadające Certyfikat Jakości Pojazdu DEKRA są wobec tego dokładnie sprawdzone, a wyniki badań technicznych są potwierdzone przez niezależną firmę. Gdy w związku z tym nie chcesz zastanawiać się, czy auto będzie bezpieczne w zakupie, czy nie ma jakichś ukrytych usterek, to propozycja szczególnie warta uwagi. Co więcej, na auto możemy otrzymać gwarancję! Gdy wobec tego coś się stanie, będziemy mogli liczyć na pomoc w autoryzowanym serwisie marki.

Oczywiście, są też minusy. Głównym z nich jest wyższa cena niż w przypadku komisów czy zakupu przez ogłoszenia. To jednak korzystny wybór, gdy liczy się dla nas wygoda, pewność i bezpieczeństwo!

[Głosów:3    Średnia:4.3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ